قرارداد طراحی کارت ویزیت

قرارداد طراحی کارت ویزیت (Business Card Design Contract)، قراردادی است که بین کارفرما و طراح منعقد می‌شود و براساس آن طراح موظف است با توجه به سفارش کارفرما و شرایط آن، اقدام‌به طراحی کارت ویزیت نماید. چرا کسب و کارها به کارت ویزیت نیاز دارند؟ کارت ویزیت به‌عنوان شناسه یک تجارت، نماد کسب و کار و برند افراد به‌حساب می‌آید. بنابراین، با توجه به تخصصی بودن موضوع، صاحبان مشاغل ترجیح می‌دهند طراحی کارت ویزیت خود را به متخصصان طراحی گرافیک بسپارند، که این امر نیازمند یک قرارداد استاندارد بین طراح و کارفرما است. اختصاصی بودن انواع کارت ویزیت برای هر کسب و کاری موجب می‌شود که در این قرارداد علاوه‌بر طراحی کارت ویزیت، خرید طرح لایه باز کارت ویزیتنیز ذکر شود. طرح پیچ، یک استدیو طراحی گرافیکی است که می‌توانید علاوه‌بر دانلود قرارداد طراحی کارت ویزیت، برای دانلود طرح رایگان لایه باز ابزارهای تبلیغاتی از آن استفاده کنید.

دانلود قرارداد طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت سهم زیادی را در بازار طراحی گرافیک به خود اختصاص داده است. اما در این میان، عدم استفاده از تفاهم نامه طراحی کارت ویزیت بین طراح و کارفرما، هنگام سفارش طرح قابل ویرایش کارت ویزیت باعث بروز اختلاف می‌شود. به همین دلیل، دانلود قرارداد طراحی کارت ویزیت برای بستن قراردادهای آنلاین و استفاده از آن، بسیار اهمیت دارد. در یک نمونه قرارداد طراحی کارت ویزیت استاندارد، باید تعهدات و حقوق هر یک از طرفین به صراحت بیان شود.

قراردادی که به‌خوبی تنظیم و نوشته شده باشد، اطمینان بیشتری به افراد می‌دهد و در صورت بروز مشکلات از منافع طرفین محافظت می‌کند. به‌طور کلی، اگر اختلافی وجود داشته باشد و قراردادی تنظیم نشده باشد، طرفین سفارش طرح آماده کارت ویزیت لایه باز، با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. اگر به‌دنبال دانلود قرارداد طراحی کارت ویزیت هستید، می‌توانید آن را از وبسایت طرح پیچ، دانلود و استفاده کنید.

قرارداد آماده طراحی کارت ویزیت

متداول‌ترین دلیل برای انعقاد قرارداد، دریافت ضمانت برای اجرای صحیح پروژه است، لذا برای اطمینان از حفظ حقوق خود در هنگام تهیه اشتراک خرید طرح لایه باز ، به یک قرارداد نیاز دارید. تفاهم نامه طراحی کارت ویزیت علاوه‌بر تشریح مسئولیت‌های طرفین، باید به پیش‌بینی مشکلات احتمالی که ممکن است در روند طراحی کارت ویزیت ایجاد شوند نیز بپردازد و شامل رویه‌ای برای حل و فصل اختلافات باشد. فرض اینکه برای یک پروژه کوچک نیازی به تفاهم نامه طراحی کارت ویزیت ندارید یک اشتباه بسیار رایج است. متأسفانه، حتی پروژه‌های جزئی نیز ممکن است مشکلات خود را داشته باشند، بنابراین بهتر است قراردادی داشته باشید تا مطمئن شوید که در طول پروژه هیچ مشکلی پیش نیاید. حتی یک نمونه قرارداد طراحی کارت ویزیت کوتاه و اولیه نیز می‌تواند از هر مشکلی جلوگیری و احتمال تکمیل موفقیت‌آمیز پروژه را افزایش دهد.

بیشتر افراد، به‌دلیل عدم آشنایی با نحوه نگارش یک قرارداد، از قرارداد آماده طراحی کارت ویزیت استفاده می‌کنند. در وب سایت مجموعه طرح پیچ، به‌عنوان یک مجله آنلاین طراحی گرافیک، علاوه‌بر انجام سفارشات، امکان دانلود قرارداد طراحی کارت ویزیت و استفاده از آن ‌را نیز ارائه می‌دهد. ویژگی‌های طراحی یک قرارداد استاندارد انواع ابزارهای تبلیغاتی مانند فایل گرافیکی psd آرم تجاری و کارت ویزیت، به شرح زیر است:

 • عدم وجود ابهام و سهولت در درک و فهم برای دیگران
 • انتخاب فونت مناسب طراحی قرارداد
 • گنجاندن تمامی مفاد و بندهای ضروری در قرارداد
 • قابلیت اجرا در چارچوب قوانین کشور
 • پوشش دادن تمامی نیازهای طرفین

بندهای قرارداد طراحی کارت ویزیت

در قالب قرارداد اجرای طرح های لایه باز بیزینس کارت که بین کارفرما و طراح منعقد می‌شود، مفادی ذکر می‌شوند. چند نمونه از این موارد که پس دانلود قرارداد طراحی کارت ویزیت باید به آن توجه کنید، به شرح زیر هستند:

 1. مشخصات طرفین

مشخصات طرفین شامل اطلاعات هویتی مانند نام و نام‌خانوادگی، نام شرکت، کد ملی، شماره تماس، آدرس و کدپستی و… است.

 • مدت قرارداد

ذکر مدت قرارداد باعث می‌شود تا زمان تحویل پروژه کاملاً مشخص باشد و همچنین در محاسبه قیمت طراحی کارت ویزیت نیز کمک می‌کند.

 • مبلغ و نحوه پرداخت هزینه‌ها

مشخص کردن قیمت انجام پروژه و نحوه پرداخت هزینه‌ها، از آنجایی بسیار اهمیت دارد که پرداخت هزینه همیشه مورد اختلاف بین کارفرما و طراح است. به همین دلیل لازم است تا در تفاهم نامه طراحی کارت ویزیت ذکر شود.

 • موضوع قرارداد

موضوع قرارداد می‌تواند شامل خصوصیات و ویژگی‌های مشخصی مانند انواع سایز کارت ویزیت باشد و باید به‌طور کامل در متن نمونه قرارداد طراحی کارت ویزیت قید شود.

 • نوع چاپ

با توجه به تعدد روش‌های چاپ و انواع کاغذ چاپ، باید هنگام سفارش، نوع چاپ را نیز مشخص کنید.

 • تعهدات پیمانکار

کلیه مواردی مانند قیمت، زمان و نحوه انجام پروژه که طراح ملزم به رعایت و اجرای آن است باید در قرارداد ذکر شود.

 • تعهدات کارفرما

قرارداد یک تعهد دوطرفه است. لذا کارفرما نیز باید برخی موارد مانند پرداخت هزینه‌ها را در قرارداد تضمین نماید.

 • حق فسخ

در صورتی‌که یکی از طرفین شرایط قرارداد را رعایت نکند، یا اگر طرفین به دلیل شرایط پیش‌بینی نشده قادر به انجام تعهدات خود نباشند، رویه‌های توافق شده اجرا می‌شوند.

آنچه در مقاله قرارداد طراحی کارت ویزیت خواندیم

قراردادها از مهم‌ترین اسنادی هستند که هر کسب و کار و سازمانی باید از آن استفاده کنند و برای حفظ تعهدات، حقوق و مسئولیت‌های مشخص شده توسط طرفین قرارداد استفاده می‌شوند. یک نمونه قرارداد طراحی کارت ویزیت مناسب بیانگر وظایفی است که هر یک از طرفین متعهد به انجام آن‌ها هستند. با توجه به اینکه تنظیم قرارداد طراحی کارت ویزیت، نیازمند دانش و تجربه بالایی است، باید نهایت دقت را در این زمینه کرد. از این جهت، طرح پیچ، در کنار انجام پروژه‌های طراحی و برگزاری دوره‌های رایگان گرافیک اقدام به انتشار نمونه قرارداد طراحی کارت ویزیت نموده است تا افراد به راحتی از آن استفاده کنند.

چرا باید از نمونه قرارداد طراحی کارت ویزیت آماده استفاده کنیم؟

معمولاً در قراردادهای طراحی کارت ویزیت آماده، تمامی جزئیات و مواردی که ضروری هستند، طبق اصول استاندارد رعایت شده‌اند.

در تفاهم نامه طراحی کارت ویزیت چه مواردی ذکر می‌شود؟

مدت زمان اجرای پروژه، هزینه، ابعاد و نوع چاپ، تعداد چاپ و… ذکر می‌شود که معمولاً با توافق طرفین بند‌هایی به آن اضافه شود.

3.1/5 - (11 امتیاز)

Table of Contents

طرح‌های آماده پول تیکت

تیم پول تیکت چگونه از طرح‌های آماده استفاده می‌کند؟
تیم پول تیکت چگونه از طرح‌های آماده استفاده می‌کند؟
آوریل 30, 2024

در این مقاله از سایت طرح پیچ می‌خواهیم با هدف معرفی فعالیت های تبلیغاتی پول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *