اصول طراحی کاتالوگ

اصول طراحی کاتالوگ چیست؟ به قوانین و مواردی که در زمان طراحی یک کاتالوگ باید رعایت کنیم تا طراحی کاتالوگ به صورت درست و اصولی پیش برود، اصول طراحی کاتالوگ گفته می‌شود. هر طراح کاتالوگ وابسته به آن که قرار است چه نوع کاتالوگ طراحی و پیاده سازی کند، موظف خواهد بود که یک سری قوانین و مقررات را رعایت کند. در این مقاله از وب سایت طرح پیچ قصد داریم در رابطه با اصول و قوانینی صحبت کنیم که اگر یک طراح گرافیک به آن همت کند، به خوبی خواهد توانست یک طراحی کاتالوگ تبلیغاتی، کاتالوگ شرکتی یا هر مدل کاتالوگ را پیاده سازی کند.

اصول طراحی کاتالوگ چیست؟

به مجموعه‌ای از عملیات، قوانین و مقرراتی که باید در زمان طراحی، به آن وابسته باشیم، اصول طراحی کاتالوگ گفته می‌شود. به عنوان مثال یکی از این قوانین یا اصول، خوانایی متن است.

در طراحی کاتالوگ هر چقدر هم ایده کاتالوگ مناسب باشد اما خوانایی نداشته باشد در نهایت آورده‌ای برای بیزینس نخواهد داشت.

رعایت کردن اصول و قوانین طراحی کاتالوگ باعث می‌شود که روند طراحی کاتالوگ به خوبی پیش برود و زمانی که بخواهیم از این کاتالوگ برای بازاریابی یا آگاهی از برند استفاده کنیم، با مشکلی رو به رو نشویم.

اصول طراحی کاتالوگ در فتوشاپ

رعایت کردن این موارد در زمان طراحی کاتالوگ با فتوشاپ به شما کمک خواهد کرد که در آینده مشکلی پیش نیاید.

  • لایه بندی را رعایت کنید.
  • روی لایه‌های کاتالوگ اسم بگذارید.
  • تا حد  ممکن لایه‌ها را تفکیک کنید.

تمامی کاتالوگ‌های طراحی شده توسط شرکت طرح پیچ که به صورت فایل لایه باز کاتالوگ آماده دانلود است، از این قواعد پیروی می‌کنند.

اصول طراحی کاتالوگ صنعتی

وابسته به آن که چه نوع کاتالوگی را در حال طراحی هستید، اصول و قوانین آن می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در زمان طراحی کاتالوگ صنعتی، توجه به جنس کاتالوگ بسیار مهم است. همچنین قالب کاتالوگ صنعتی باید نسبت به دیگر کاتالوگ‌ها بزرگ‌تر باشد. چرا که امکان دارد از این کاتالوگ‌ها در محیط صنعتی استفاده شود و استفاده از رنگ و همچنین اندازه مناسب لازم و ضروری خواهد بود.

اصول طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

در طراحی کاتالوگ‌های تبلیغاتی، توجه به شعار و همچنین در معرض دید بودن اصل کاتالوگ که معمولا همان عکس کالا است، بسیار مهم و اساسی است.

نکات طراحی کاتالوگ شرکتی

زمانی که صحبت از رعایت کردن اصول طراحی کاتالوگ مدل شرکتی به میان می‌آید، توجه کردن به درج اطلاعات شرکت در همان ابتدای کاتالوگ یا مکانی که در معرض دید کاربر باشد از نکات مهم و اساسی است.

آنچه در مقاله نکات مهم در طراحی کاتالوگ بیان شدآنچ

طراحی کردن هر موردی، از قبیل طراحی کارت ویزیت، طراحی لوگو یا هر موضوع دیگر در طراحی گرافیک، اصول و قوانین خاص خودش را دارد ما در این مقاله از مجله آنلاین طراحی گرافیک طرح پیچ سعی کردیم شما را با اصول طراحی کاتالوگ به خوبی آشنا کنیم.

3.1/5 - (18 امتیاز)

Table of Contents

تعرفه انجمن طراحان گرافیک 1403
تعرفه انجمن طراحان گرافیک 1403
مارس 9, 2024

تعرفه طراحی گرافیک برای طراحان گرافیک را سالیانه انجمن طراحان گرافیک ارائه می‌دهد. همانطور که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *