تعرفه انجمن طراحان گرافیک 1403

تعرفه طراحی گرافیک برای طراحان گرافیک را سالیانه انجمن طراحان گرافیک ارائه می‌دهد. همانطور که می‌دانید طرح‌های گرافیکی، مجسم‌سازی و تصویرسازی‌هایی هستند که برای انواع صنف‌ها و تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی گرافیک بر روی انواع کاغذ و مجلات و یا حتی برای رسانه‌ها و حوزه‌های نمایشی نیز استفاده می‌شود. اما افرادی که به عنوان طراح گرافیک این کار را انجام می‌دهند قطعاً هزینه‌ای دریافت خواهند کرد که این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و موارد متنوع می‌تواند سبب کاهش و یا افزایش آن شود. این هزینه تحت عنوان تعرفه انجمن صنفی طراحان گرافیک 1403 ارائه می‌شود و افرادی که طرح گرافیکی خود را سفارش می‌دهند موظف به پرداخت آن هستند. جهت اطلاع از هزینه طراحی ساعتی و نرخ طراحی گرافیک تا آخر این مطلب با ما همراه شوید.

لیست قیمت طراحی گرافیک

شاید برای شما هم جالب باشد که هر سال تعرفه رسمی طراحان گرافیک از سوی انجمن صنفی تعیین شده و در دسترس عموم قرار می‌گیرد تا بتوانند قیمت طراحی گرافیک را محاسبه کرده و جهت سفارش اقدام نمایند. از این رو شما عزیزان هرگاه اقدام کنید می‌توانید برای دانلود تعرفه انجمن صنفی طراحان گرافیک 1403 مراجعه کرده و از این لیست مطلع شوید. در ادامه جدولی را می‌بینید که تعرفه طراحان گرافیک 1403 در آن درج شده است. این لیست بر اساس انواع طراحی گرافیک و متناسب با میزان سختی و دشوار بودن و تخصصی بودن آن است که قیمت مشخصی برای آن در نظر گرفته شده و شما موظف به پرداخت آن هستید:

شمارهنوع خدمت گرافیکقیمت خدمات گرافیک
1طراحی لوگو5.000.000 تومان
2طراحی بسته بندی5.000.000 تومان
3طراحی هویت بصریچیزی حدود 2.000.000 تومان تا 5.000.000 تومان
4طراحی کارت ویزیت200.000 تومان
5طراحی امضا500.000 تومان
6طراحی پوستر1.000.000 تومان
7طراحی ست اداری1.000.000 تومان تا 3.000.000 تومان
8طراحی تراکت300.000 تومان
9طراحی لیبل3.000.000 تومان
10طراحی بروشور1.000.000 تومان
11طراحی بیلبورد3.000.000 تومان
12طراحی ساک دستی2.000.000 تومان
13طراحی لایت باکس1.000.000 تومان
14طراحی استرابورد2.000.000 تومان
15طراحی پاپ آپ2.500.000 تومان
16عکاسی تبلیغاتی200.000 تومان هر شات
17طراحی استند1.500.000 تومان

به طور کلی تعرفه خدمات گرافیکی طرح‌های لیبل سی دی و کاغذ یادداشت بسیار ارزان قیمت‌تر از طراحی‌های دیگر است و بر اساس انجمن صنفی تعرفه انجمن گرافیک 1403 مبلغ آن زیر یک میلیون تومان خواهد بود. در مقابل تعرفه گرافیک ۱۴۰۲ برای طراحی انواع لوگو و طرح‌های بسته‌بندی یا کارت ویزیت قیمت بالاتری دارد.

عوامل موثر بر تعرفه طراحی گرافیک 1403

با توجه به اینکه تعرفه طراحی ۱۴۰۲ برای طرح‌های مختلف، متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد، تصمیم گرفتیم که این عوامل موثر بر تعیین تعرفه گرافیک ۱۴۰۲ را مورد بررسی قرار دهیم که به شرح زیر است:

  • نوع طراحی

اینکه طراحی مورد نظر شما از چه نوعی باشد در تعرفه طراحی ۱۴۰۲ اثرگذار خواهد بود. اگر شما طراحی یک لوگو یا کارت ویزیت را بخواهید قطعاً هزینه بالاتری نسبت به طراحی قالب اینستاگرام خواهد داشت. گذشته از این موضوع چاپ طراحی بر روی کاغذ یا موارد دیگر می‌تواند تعیین کننده قیمت آن باشد. به عنوان نمونه قیمت چاپ طراحی‌های گرافیک بر روی کاغذ گلاسه با کاغذ کاربن متفاوت است.

  • شرکت یا تیم طراح

اینکه شما کدام تیم یا شرکت را برای طراحی گرافیک مورد نظر خود انتخاب کنید اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که اگر این افراد تخصص فراوانی در زمینه طراحی داشته باشند، قطعاً هزینه دریافتی آنها نیز بیشتر خواهد بود. گاهی شرکت‌ها تعیین کننده قیمت تعرفه گرافیک هستند و توانایی کاهش یا افزایش آنها را نیز دارند.

  • طراح گرافیک

بسیار مهم است که شما چه کسی را برای طراحی انتخاب می‌کنید شاید تمایلی نداشته باشید که طراحی گرافیک را به یک شرکت بسپارید از این رو ممکن است به یک شخص مراجعه کرده و از او بخواهید طراحی گرافیک شما را انجام دهد. افرادی که تخصص و مهارت فوق العاده‌ای در این زمینه دارند با استفاده از سیستم‌ها و نرم‌افزارهای گوناگون این کار را انجام می‌دهند بنابراین طبیعی است که هزینه‌ای دریافتی آنها از سایر افراد مبتدی بیشتر باشد.

  • میزان تجربه طراح گرافیک

هرچه طراح گرافیک تجربه و سابقه بیشتری در این حوزه داشته باشد قطعاً به راحتی می‌تواند از پس طراحی انواع لوگو و کارت ویزیت یا هر سفارشی که شما دارید برآید. در مقابل تجربه و سابقه، تخصص و مهارتی ایجاد می‌شود که می‌تواند هزینه طراحی گرافیک را بالا ببرد. این در صورتی است که افراد بدون سابقه نمی‌توانند چنین مبلغ بالایی را بابت انجام کار خود دریافت کنند. پس اگر طراحی گرافیک مورد نظر خود را به دست افراد مبتدی و بی‌تجربه می‌سپارید حواستان باشد که هزینه هنگفتی بابت انجام آن نپردازید.

  • زمان پروژه

اینکه تیم طراح مورد نظر بتواند پروژه را در زمان معین شده به شما تحویل دهد سبب کاهش یا افزایش قیمت خواهد شد چرا که طراحی گرافیک به زمان نیاز دارد اما اگر تیم و شرکتی که به آنها سفارش می‌دهید خبره و متخصص باشند و از طراحان متعددی برخوردار باشد می‌تواند سریعتر این پروژه را تحویل دهد و در مقابل هزینه بیشتری هم بابت تحویل سفارش سریع دریافت خواهد کرد.

  • مخارج جانبی برای طراحی گرافیک

برای طراحی گرافیک مخارج جانبی در نظر گرفته می‌شود به خاطر اینکه برخی طراحی‌ها به ابزار بیشتری نیاز دارند از این رو ممکن است قیمت انجام آنها نیز بیشتر شود.

  • حجم پروژه

حجم پروژه یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی گرافیک است و بستگی دارد که شما چه حجمی از کار را به طراحان گرافیک بسپارید و طرح مورد نظر شما چقدر ریزه کاری و جزئیات داشته باشد. همین موضوع می‌تواند هزینه انجام طراحی گرافیک را بالا ببرد.

  • توافق طرفین برای هزینه‌ها

اگر کارفرما و طراح گرافیک با هم توافق کنند که هزینه‌ها به چه صورت تعیین شود می‌تواند بر افزایش و کاهش قیمت آن اثرگذار باشد. به عنوان مثال اگر طرفین برای تعیین هزینه‌ها، تعرفه هزینه طراحی ساعتی را انتخاب کنند بر اساس زمانی که طراح برای طراحی گرافیک سه بعدی یا موشن یا هر چیز دیگری اختصاص می‌دهد هزینه‌ها متفاوت خواهد بود و هرچه این زمان بیشتر باشد هزینه هم بیشتر خواهد شد. در مقابل اگر بر اساس نوع طرح و پروژه قیمت گذاری تعیین شود بر همین اساس پس از تحویل تایید طرح مورد نظر هزینه‌ها قابل پرداخت خواهند بود.

5/5 - (1 امتیاز)

Table of Contents

طرح‌های آماده پول تیکت

تیم پول تیکت چگونه از طرح‌های آماده استفاده می‌کند؟
تیم پول تیکت چگونه از طرح‌های آماده استفاده می‌کند؟
آوریل 30, 2024

در این مقاله از سایت طرح پیچ می‌خواهیم با هدف معرفی فعالیت های تبلیغاتی پول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *