چاپ افست

چاپ افست (Offset printing) یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین روش‌های چاپ انبوه است که به آن لیتوگرافی افست نیز می‌گویند. در چاپ افست از صفحه یا پلیت‌های فلزی استفاده می‌شود. اپراتور تصاویر و عکس‌های مورد نظر را به صفحات فلزی منتقل می‌کند. مرحله بعد، مرحله انتقال طرح از صفحات به رسانه چاپی است. از ابزارهای مورد استفاده در این مرحله می‌توان به پتوها و غلطک‌های پلاستیکی اشاره کرد. با وب سایت طرح پیچ همراه باشید. در این مقاله قصد داریم در رابطه با چاپ افست و ویژگی‌های این نوع از چاپ اطلاعات کاملی را بیان کنیم.

پیشنهاد می‌کنیم اگر دوست دارید دوره‌های طراحی گرافیک را به صورت رایگان ببینید، روی لینک قبلی کلیک کنید.

چاپ افست چیست؟

چاپ آفست بر پایه سیستم رنگی CMYK (آبی فیروزه‌ای، قرمز ارغوانی، زرد و مشکی) کار می‌کند. با این سیستم به گزینه‌های رنگی متنوعی دسترسی خواهیم داشت. در اوایل چاپ افست به صورت دستی انجام می‌گرفت، اما امروزه با استفاده از سیستم‌های کامپیوتری، فرآیند چاپ آفست بسیار ساده و پرطرفدار شده است.

از این که در مجله طراحی گرافیک طرح پیچ همراه ما بودید، سپاسگذاریم.

3.5/5 - (2 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
ابوالفضل ملاکی‌ام فاندر و مدیر سئو وب سایت طرح پیچ، امیدوارم بتونیم قدمی هرچند کوچک اول برای طراحان گرافیک ایران عزیز و دوم برای استفاده کنندگان از طرح‌های گرافیکی برداریم. هر گونه نظر یا موارد دیگه رو با گوش جان شنواییم!
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *