گسترده بسته بندی

گسترده بسته بندی چیست؟ گسترده بسته بندی یا همان فایل لایه باز بسته بندی، فایلی است که طراح بسته بندی پس از طراحی بسته بندی در اختیار چاپخانه بسته بندی قرار می‌دهد. به نوعی می‌توان گفت که فایل لایه باز بسته بندی یا همان گسترده فایل بسته بندی، فایلی است که چاپخانه از طریق آن می‌تواند محصول نهایی بسته بندی را طراحی و پیاده می‌کند. رعایت کردن مواردی در ساخت این فایل لازم و ضروری است، هر چه این فایل به خوبی طراحی شود، باعث می‌شود که طرح نهایی بدون مشکل و ایراد باشد. هر گونه وجود مشکل در این فایل باعث می‌شود که روند ساخت بسته بندی با مشکل رو به رو شود.

در این مقاله از وب سایت طرح پیچ قصد داریم در رابطه با گسترده بسته بندی اطلاعاتی را بیان کنیم.  

گسترده بسته بندی چیست؟

گسترده بسته بندی دقیقا همان فایل لایه باز از بسته بندی است که برای چاپ بسته بندی به آن نیاز است. با استفاده از این فایل، چاپخانه می‌تواند روند چاپ بسته بندی را انجام دهد.

فایل گسترده بسته بندی فایل نهایی است که طراح بسته بندی پس از تکمیل مراحل طراحی بسته بندی به چاپخانه برای چاپ ارسال می‌کند. توجه داشته باشید که در فایل گسترده برای بسته بندی تمام نقاط برش و دیگر موارد به خوبی نمایش داده شده است.

از روی فایل گسترده بسته بندی قالب بسته بندی طراحی و پیاده سازی می‌شود. به وسیله این فایل قالب ساز قالب را برای برش‌های بسته بندی تشکیل می‌دهد. پس از چاپ بسته بندی با استفاده از دستگاه‌های مختلف، این قالب برش‌های روزی بسته بندی را ایجاد می‌کند.

3.2/5 - (13 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
ابوالفضل ملاکی‌ام فاندر و مدیر سئو وب سایت طرح پیچ، امیدوارم بتونیم قدمی هرچند کوچک اول برای طراحان گرافیک ایران عزیز و دوم برای استفاده کنندگان از طرح‌های گرافیکی برداریم. هر گونه نظر یا موارد دیگه رو با گوش جان شنواییم!
مقالات مرتبط بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *