تفاوت کاتالوگ و بروشور

تفاوت کاتالوگ و بروشور در چیست؟ چه تفاوت‌هایی در بروشور و کاتالوگ وجود دارد؟ و چرا نباید این دو را به جای یک دیگر به کار برد. در مقاله کاتالوگ چیست بیان کردیم که کاتالوگ یک فایل است که برای توضیح در رابطه با یک محصول یا خدمت ارائه می‌شود، این در حالی است که یک بروشور عموما با هدف یک محصول نیست و با هدف تبلیغات برای یک مجموعه یا مجموعه‌ای از محصولات طراحی و چاپ می‌شود.

در طراحی بروشور سعی می‌شود که زیبایی به طرح اضافه شود تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتواند روند بازاریابی خود را برای محصول یا محصولات انجام دهد.

در مقابل شما در کاتالوگ‌ها با قیمت محصول، نام محصولات و همچنین ویژگی‌ها و کارکردهای آن محصول یا دسته‌ای از محصولات سر و کار دارید.

کاربرد بروشور و کاتالوگ در چیست؟

هم کاتالوگ و هم بروشور هر دو به عنوان یکی از ابزارهای تبلیغات محیطی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شاید در نگاه اول این دو ابزار تبلیغاتی در یک کاربرد خلاصه شوند، اما این دو فایل لایه باز که قابلیت دانلود از وب سایت طرح پیچ را دارند، دارای تفاوت‌های ریزی در کارکرد و همچین کاربرد هستند. بروشور همان طور که در مقاله بروشور چیست بیان شد، یک فایل تاشو است که با تعداد صفحات متغیر که به یکدیگر چسبیده‌اند.

بروشورها را می‌توان یکی از جذاب‌ترین ابزارهای تبلیغاتی در نظر گرفت که می‌تواند به میزان قابل توجه‌ای باعث افزایش فروش و همچنین جذب مشتری شود. عموما جنس بروشور از کاغذهایی است که پس از چند بار استفاده دیگر قابل استفاده نیست و دلیل این موضوع را هم می‌توان پایین آمادن قیمت طراحی بروشور عنوان کرد.

در مقابل جنس کاتالوگ از مواردی است که هزینه بیشتری دارد که این مورد باعث بالا رفتن قیمت طراحی کاتالوگ می‌شود.

2.7/5 - (21 امتیاز)

Table of Contents

تعرفه انجمن طراحان گرافیک 1403
تعرفه انجمن طراحان گرافیک 1403
مارس 9, 2024

تعرفه طراحی گرافیک برای طراحان گرافیک را سالیانه انجمن طراحان گرافیک ارائه می‌دهد. همانطور که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *