نرم افزار طراحی بنر

آیا می‌دانید با چه نرم‌افزارهایی می‌توان دیزاین بنر را انجام داد؟ در دوره طراحی بنر چه نرم افزارهایی آموزش داده می‌شود؟ طراحان بنر با استفاده از علوم طراحی و دانشی که در زمینه طراحی گرافیک کسب کرده‌اند و به‌کارگیری خلاقانه‌ترین ایده طراحی بنر اقدام به طراحی بنر می‌کنند. آن‌ها برای آنکه نتیجه کار به هدف نهایی برسد، از ابزارها و نرم افزارهایی استفاده می‌کنند. اما کدام نرم افزار طراحی بنر (Banner design software) بهتر است؟ این برنامه‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

در این مقاله از مجله آموزشی طرح پیچ قصد داریم شرح کاملی از نرم‌افزارهای طراحی بنر تبلیغاتی برای کامپیوتر و اندروید داشته باشیم.

نرم افزار طراحی بنر تبلیغاتی چیست؟

در علم گرافیک نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارند که گرافیست‌ها برای انجام کارهایشان از آن‌ها استفاده می‌کنند. هرکدام از این نرم‌افزارها برای طراحی و ادیت شاخه‌های مختلف گرافیک ایجاد شده‌اند. بنر دیزاینر هم برای طراحی انواع بنر از نرم افزار طراحی بنر استفاده می‌کند. پیش از آنکه تعریف دقیقی از نرم افزار طراحی بنر تبلیغاتی داشته باشیم، بهتر است تعریف خلاصه‌ای از بنر را برای شما شرح دهیم و بگوییم که بنر چیست؟ شرکت‌ها برای معرفی برند و شرکت و تبلیغ محصولات و خدمات خود از روش‌های مختلف تبلیغاتی استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها، طراحی بنر تبلیغاتی است. بنرها هم به‌صورت چاپی و هم آنلاین برای سایت‌ها و شبکه‌های مختلف اجتماعی در بستر اینترنت طراحی می‌شوند. اصول طراحی بنر برا شغل‌ها با هم متفاوت است.

کار طراح بنر این است که با ابزارهای گرافیکی و نرم افزارهای دیزاین انواع بنر و بتواند بنرهای تبلیغاتی متنوعی را بر اساس سفارش دیزاین بنر توسط کارفرما ایجاد کند و با انواع بنر و نحوه طراحی آن آشنا باشد. نرم افزار طراحی بنر تبلیغاتی در واقع به برنامه‌ای می‌گویند که دارای ابزارها و امکانات پیشرفته برای چیدمان المان و عناصر مختلف یک بنر کنار هم است. این نرم‌افزارها باید بتوانند خروجی‌های مختلف و موردنیاز طراح را داشته باشند.

بهترین نرم افزارهای ساخت بنر

بنر ها برای اهداف تبلیغاتی استفاده می‌شوند در نتیجه به دلیل صرف هزینه قابل توجه یک کسب و کار برای تبلیغات گسترده، بازدهی کار بسیار مورد توجه است. برای ارتقای بازده کمپین تبلیغات با بنر شیوه طراحی بنر اهمیت فوق العاده ای دارد. اگر بخواهیم کیفیت بنر را افزایش دهیم می‌توانیم از نرم افزار های دیزاین بنر استفاده کنیم اما این نکته هائز اهمیت است که هر کدام از این نرم افزار ها داری قابلیت های مخصوص به خود هستند و باید بر اساس نیاز کسب و کار به انتخاب نرم افزار درست اقدام کرد.

یک بنر دارای بخش‌ها و عناصر مختلفی است که باید برای هرکدام جداگانه ادیت انجام داد. ادیت و طراحی عکس‌های بنر، تایپوگرافی و انتخاب فونت‌ بنر مناسب و… همگی نیازمند استفاده از نرم افزارهای مخصوص هستند. انتخاب بهترین نرم افزارهای ساخت بنر کار آسانی نیست. طراحان مجموعه طرح پیچ با استفاده از به‌روزترین دانش خود در زمینه طراحی انواع بنر برای کسب‌وکارهای مختلف با نرم‌افزارهای کاربردی که در ادامه معرفی می‌شوند، خدمات طراحی بنر را ارائه می‌دهند. قیمت طراحی بنر در این مجموعه بسیار منصفانه محاسبه می‌شود.

یک نرم افزار حرفه‌ای برای ادیت و ساخت بنر باید خروجی‌هایی مطابق خواست سفارش‌دهنده تولید کند. به صورتی که اگر کارفرما قصد سفارش فایل لایه باز طراحی بنر داشته باشد، گرافیست بتواند این فایل را در اختیار او قرار دهد.

1.نرم افزار فتوشاپ (Adobe Photoshop)

2.نرم افزار ایندیزاین (Adobe Indesign)

3.نرم افزار کورل دراو (Corel Draw)

4.نرم افزار ایلاستریتور (Adobe Illustrator)

5.نرم افزار Inkscape

6.نرم افزار EximiousSoft Banner Maker

7.نرم افزار Banner Design Studio

8.نرم افزار Bannersnack

9.نرم افزار Flash Banner Wizard

10.نرم افزار Banner Designer Pro

نرم افزارهای طراحی بنر برای اندروید

جالب است بدانید با گوشی اندروید هم می‌توان بنر طراحی کرد. در ادامه چند مورد از بهترین نرم افزار های اندروید طراحی بنر بیان شده اند:

1.نرم افزار اندرویدی Banner Maker

2.نرم افزار اندرویدی Poster Maker, Flyer Creator, Banner Arts, Designer PRO

3.نرم افزار اندرویدی Canva

4.نرم افزار اندرویدی Desygner

5.نرم افزار اندرویدی Logo Maker and Graphics

برای مشاهده طرح بنر از وب سایت طرح پیچ استفاده کنید. ما بهترین طرح های لایه باز بنر را گردآوری کرده ایم.

5/5 - (2 امتیاز)

Table of Contents

طرح‌های آماده پول تیکت

تیم پول تیکت چگونه از طرح‌های آماده استفاده می‌کند؟
تیم پول تیکت چگونه از طرح‌های آماده استفاده می‌کند؟
آوریل 30, 2024

در این مقاله از سایت طرح پیچ می‌خواهیم با هدف معرفی فعالیت های تبلیغاتی پول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *