طراح کاتالوگ کیست؟

طراح کاتالوگ شخصی است که با دانش گرافیک و مسلط بودن به نرم افزار های دیزان کاتالوگ، می‌تواند متناسب با اهداف تبلیغاتی یک کسب و کار، بهترین طراحی کاتالوگ را انجام دهد. این شخص بر تمام استاندارد ها و سبک های مختلف ساخت کاتالوگ مسلط است.

امروزه با پیشرفت فناوری‌های مختلف و به‌روزشدن ارتباطات، طرح کاتالوگ اهمیت بیشتری پیدا کرده است. گرافیک شاخه‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ها طراحی کاتالوگ است و کسی که این علم را با شرکت در دوره‌های طراحی گرافیکی یا به صورت خودآموز فراگرفته باشد و در این زمینه فعالیت کند، طراح کاتالوگ نام دارد.

طراح کاتالوگ به‌وسیله ابزارهای مختلف طراحی و ذهن و خلاقیت هنری‌اش اقدام به دیزاین کاتالوگ‌های مختلف از جمله طراحی کاتالوگ دیجیتال می‌کند. برای آشنایی بیشتر با دیزاینر کاتالوگ و پاسخ به سؤال طراح کاتالوگ کیست، با مجله خبری گرافیک طرح پیچ همراه باشید.

به چه کسی طراح کاتالوگ می‌گویند؟

کسی که توانایی لازم در زمینه طراحی و خلق ایده‌های بصری جدید را داشته باشد و با انواع کاتالوگ آشنا باشد، طراح کاتالوگ است. یک دیزاینر کاتالوگ از مبتدی گرفته تا حرفه‌ای باید بداند کاتالوگ چیست و بتواند طراحی‌های مختلف و ایده طراحی کاتالوگ ارائه دهد. کاتالوگ‌ها در واقع دفترچه‌هایی برای معرفی محصولات و خدمات مختلف یک برند یا شرکت هستند که باید با نهایت دقت و با جمع‌آوری اطلاعات صحیح از محصول توسط طراح پیاده‌سازی شود.

کاتالوگ، این دفترچه تبلیغاتی، دارای عکس و اطلاعاتی دررابطه‌با محصولات است که طراح آن‌ها را جمع‌آوری کرده و به‌صورت کاتالوگ طراحی و ارائه می‌کند. پاسخ به این سؤال که طراح کاتالوگ کیست از نظر کارشناسان مجموعه طرح پیچ در آن جایی مشخص می‌شود که شخص بداند متونی که برای خدمت یا محصول قرار است در کاتالوگ قرار بگیرند معتبر هستند یا خیر و عکس‌های استفاده شده همگی واقعی باشند. در دوره طراحی کاتالوگ تمامی این موارد به تفصیل آموزش داده می‌شود.

بهترین طراح کاتالوگ کیست؟

کاتالوگ دیزاینر از روش‌های دستی و سیستمی و بر اساس اصول طراحی کاتالوگ برای دیزاین کاتالوگ خود استفاده می‌کند. بهترین طراح کاتالوگ کسی است که با یک‌قلم و کاغذ هم بتواند طرح‌هایی نو و جدید خلق کند. یک متخصص دیزاین کاتالوگ با استفاده از سابقه کار و نمونه کار طراحی کاتالوگ که در رزومه خود ثبت کرده است، می‌تواند درآمد بیشتر و بهتری در بازار کار داشته باشد.

بهترین دیزاینر کاتالوگ بر اساس ابعادی که برای کاتالوگ سفارش داده شده تصمیم می‌گیرد که چه تعداد عکس و چه میزان متن برای این نوع کاتالوگ نیاز است. پس از تعیین این موارد اقدام به چیدن الما‌ن‌های مختلف کنار هم می‌کند و طراحی متفاوتی را به وجود می‌آورد. طراح کاتالوگ به خوبی به تفاوت کاتالوگ و بروشور آگاه است.

طراح کاتالوگ می‌داند که بعد از طراحی چه فایل‌هایی را باید برای کارفرما ارسال کند. فایل لایه باز طراحی کاتالوگ یکی از مواردی است که شما می‌توانید از طراح بخواهید تا بعد از سفارش طرح مورد نظرتان آن را در اختیار شما قرار دهد. همچنین می‌توانید خودتان با تهیه اشتراک طرح های لایه باز از وبسایت طرح پیچ به دنیایی از فایل‌های لایه باز دسترسی داشته باشید.

چطور به یک طراح کاتالوگ تبدیل شویم؟

برای تبدیل‌شدن به یک کارشناس حرفه‌ای طراحی کاتالوگ باید بخشی از زمان خود را در طول روز به یادگیری آموزش‌های بیشتر و کار با نرم‌افزارهای گوناگون و تکنیک‌های مختلف بگذارید و به تاثیر کاتالوگ در بازاریابی مسلط باشید.

مهارت‌های یک طراح کاتالوگ حرفه‌ای

هنگام ارائه سفارش، باید این ویژگی ها در فرد طراح کاتالوگ وجود داشته باشد تا بهترین محصول را به دست آورید. یک طراح با این مهارت ها است که حرفه‌ای نامیده می‌شود.

مهارت گرافیکی

نخستین موردی که برای طراح کاتالوگ زبر دست لازم است دانستن و تسلط به ترند های روز در طراحی گرافیکی است مبنی بر این که شناخت خوبی از فضا، ترکیب بندی اطلاعات و رنگ بندی دیزاین داشته باشد. برای کسب تبحر در این مورد طراح باید به نرم افزار های دیزاین مانند ایلاستریتور و فتوشاپ مسلط باشد.

مهارت تجسمی

یک طراح کاتالوگ باید از تجسم قوی برخوردار باشد تا بتواند قبل از ساخت و دیزاین کاتالوگ آن را تحلیل کند. به این طریق، زمان لازم برای طراحی کاهش خواهد یافت.

3.7/5 - (3 امتیاز)

Table of Contents

تعرفه انجمن طراحان گرافیک 1403
تعرفه انجمن طراحان گرافیک 1403
مارس 9, 2024

تعرفه طراحی گرافیک برای طراحان گرافیک را سالیانه انجمن طراحان گرافیک ارائه می‌دهد. همانطور که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *